Girişimcilik Dünyasında Teknoloji

Image for post

Image for post

Teknoloji günlük yaşamımızın her detayında her alıyor, modern teknoloji hayatlarımızı büyük bir şekilde değiştirdi — çalışma, yaşama ve oyun oynama şeklimizde bile devrim yarattı.

E-postaların, video konferansların, akıllı telefonların ve dizüstü bilgisayarların yaygınlaşması nedeniyle, teknolojinin özellikle coivd-19 hastalığı çıktıktan sonra olmazsa olamzımız oldu.

Teknolojinin hayatımızdaki yer aldığı bazı alanlar hakkında bahsetmek istersek, Eğitim ile başlayabiliriz , ders çalışmak istesek bir proje yapmak istesek her hangi bir adım atmak istesek onu bilgisayar ile ancak yapabiliriz, bilgisayarlar çok büyük miktarda veriyi çok küçük bir alanda depolar, bilginin daha iyi sunulmasını sağlayarak, öğretme sürecini daha kolay ve daha etkili hale getirir. Çevrimiçi eğitim, dünyanın her yerinden insanlara benzeri görülmemiş öğrenme fırsatları sağladı. Dersler ve dersler yazılı veya video biçiminde web sitelerine yüklenebilir, bu da bilgileri daha erişilebilir hale getirir.Image for post

Eğitimde teknoloji

İkinci olarak İletişim, internet ve sosyal medya sayensında özellikle covid-19'dan sonra yurt içinde veya yurt dışında farketmeden insanlarla, sevdiklerimizle ve akrabalarımızla ileitşim kurabilmemize izin verdi , profesyonel olarak kullanım şeklini düşünsek E-posta artık günümüzün işyerinde iş iletişiminin birincil modudur.

Image for post

Ondan sonra sağlık, üretim ve farklı alanlar da geliyor, Sağlık, Teknolojinin sağlık sektörü üzerinde büyük bir etkisi oldu. Teşhis araçlarındaki gelişmeler, doktorların sağlık sorunlarını erken tespit etmelerine ve hayat kurtarıcı tedavilerin başarılı olma olasılığını artırmasına olanak tanır.

Image for post

Bilgisayar mühendisliği okumuş bir girişimci olarak en çok dikkatemi çeken ve bu alanda teknoloji ile bir şeyler yapmak istediğim alan ise Girişimcilikte teknoloji, girişimcilerin teknolojiyi işletmelerine kesinlikle dahil etmeleri gerektiren bir liste aşağıdadır ama bu listeye geçmeden; teknolojiyi kendi işlerine entegre eden girişimciler Koronadan dolayı etkilenen en az işletmeler oldu hatta bazıları için positif etki yarattı…

Image for post

  • Profesyonel İletişim: Bir işletmede verimli bilgi akışına izin vermek için iyi iletişim gereklidir. Teknoloji, işletmelerin hem dahili hem de harici olarak iletişim kurması için birden fazla kanal sağlar. İster çalışanların etkileşimde bulunup fikir geliştirebilecekleri sanal çalışma alanları kurmak, ister video konferans kullanarak uluslararası işletmelere bağlanmak olsun, teknoloji, işletmelerin müşterilerinden geri bildirim toplamasına olanak tanıyan ve iyileştirmek veya değiştirmek için kullanılabilecek bir çıkış noktası olarak kullanılabilir. müşterilerin ihtiyaçlarına daha uygun bir ürün.
  • Araştırma ve Geliştirme: Teknolojinin kullanımıyla, işletmeler ikincil verilerin kullanımıyla pazarı araştırabilir. Bu, işletmelere pazarlara girmeden önce pazarlar hakkında derinlemesine bilgi sağladığı için son derece kullanışlıdır. İkincil araştırmanın yanı sıra, işletmeler, çevrimiçi anketleri ve müşteri geri bildirimlerini kullanmanın yanı sıra birincil araştırma yapmak için teknolojiyi kullanabilir.
  • Web Tabanlı Reklamcılık: Teknolojinin en faydalı kullanımlarından biri, yalnızca bir düğmeyi tıklatarak dünya çapında milyonlarca insana reklam vermektir. Web tabanlı reklamcılık, web siteleri ve sosyal medyadan oluşur. Web siteleri, WordPress veya SquareSpace gibi DIY araçları kullanılarak oluşturulabilir veya bunları oluşturmak için profesyonel web geliştiricileri işe alınabilir. Web sitelerinin aksine, sosyal medya hesaplarının işletmeniz için oluşturulması çok kolaydır ve Facebook, Twitter ve YouTube gibi çok çeşitli platformlarda görünürlük sağlar.

Yorum Yap

Lütfen geçerli bir mail adresi giriniz.